تاریخچه توتون و سیگار در جهان و ایران

تاریخچه توتون و سیگار در جهان و ایران

تاریخچه توتون و سیگار در جهان و ایران

دراکتبر سال 1492 میلادی زمانیکه کریستف کلمب و همراهانش به کوبا رسیدند مشاهده کردند بومیان برگ یک نوع از گیاه را بهم پیچیده و پس از آتش زدن دود آنرا از دهان فرو برده و سپس آنرا از بینی خارج می سازند و یا برگهای آنرا خرد نموده درکیسه های مخصوص به هنگام سفر با خود حمل     می کنند و هراز چندگاه مقداری از این برگ را دراستحوان حیوانات جای داده ، آتش می زنند و می کشند . این گیاه همان توتون بوده است .

 در دومین سفری که کریستف کلمب به آمریکا رفت یکی از همراهانش کشیشی بود بنام رومانو پانو ( romano – pano ) ، این شخص اولین نفری است که درخصوص توتون شرحی را در سال 1497 میلادی در هایئتی نوشت. درسال 1560 میلادی سفیر فرانسه در پرتقال مقداری از بذر توتون را از لیسبون ( LISSBON ) جهت ملکه خود کاترین دومویسی ( catherine – Demedicis  ) به ارمغان فرستاد، نام این شخص ژان نیکوت ( Gean- Nicot) بود که بعدها نام علمی این گیاه را نیکوتیانا Nicotiana و آلکالوئید آن را نیکوتین نامیدند. این گیاه پس از 5 سال از فرانسه به آلمان و درسال 1568 میلادی سر فرانسیس درک ( Sir-Francis- Drake  ) آنرا به انگلستان برد و بعدها به هلند ، بلژیک ، ایتالیا و سایر نقاط اروپا رسید. تاريخ قطعي ورود تنباكو به ايران را   نمي توان تعيين كرد، ولي بي شك توتون و تنباكو همراه با دست اندازي پرتقالي‌ها به خليج فارس (913 هجري قمري) به ايران وارد گرديده است. اما طرز استفاده توتون و تنباكو در ايران تغيير يافت و ايرانيان لوازمي برابر ذوق خود براي دودكشي ايجاد كردند. وسيله‌اي كه اروپاييان براي دود كردن به كار مي‌بردند، عبارت بود از پيپهاي كوچكي كه از فلز يا سفال يك پارچه ساخته مي‌شد.

در ايران اين پيپها اقتباس شد و به صورت چپقهاي دسته بلند درآمد. اين وسيله كشيدن توتون نيز با ذوق و هنر ايراني در هم آميخت، و پيپ ساده تبديل به چپق گرديد، و در تزيين آن سليقه خاص ايراني به كار رفت و چپق هاي ايراني با انواع مختلف تزيينات آراسته گرديد.علاوه بر چپق كه تقليدي از پيپ فرنگي بود، وسيله ديگري براي دود كردن تنباكو به نام قليان توسط ايرانيان اختراع و ايجاد گرديد. بنابراين مي توان گفت كه در سال 942، يعني 29 سال پس از ورود پرتقالي‌ها به خليج فارس، قليان كشيدن در ايران رواج يافته است.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *